Vijesti

2016 / Braća Karnas osvojili 2. i 3. mjesto u judu

Braća Karnas osvojili 2. i 3. mjesto u judu

27.01.2016

JUDO_nikolaNaši studenti, braća Nikola i Tomislav Karnas osvojili su drugo i treće mjesto na 15. studentskom prvenstvu Hrvatske u judu. Na natjecanju, održanom u subotu 17. siječnja u dvorani Kineziološkog fakulteta u Zagrebu sudjelovalo je 80 natjecatelja sa 10 sveučilišta i veleučilišta iz cijele Hrvatske (Sveučilište u Dubrovniku, Sveučilište u Mostaru, Sveučilište u Puli, Sveučilište u Splitu, Sveučilište u Rijeci, Sveučilište u Zagrebu, Veleučilište u Velikoj Gorici, Veleučilište u Zagrebu i Veleučilište Vern).

-Iako smo osvojili odlično drugo i treće mjesto, ostaje žal za zlatnom jer sam u finalu vodio do pola minute prije kraja borbe, no judo je takav sport u kojemu vas jedna sekunda nepažnje može koštati pobjede. Inače, zlatna medalja je ‘ulaznica’ za Europske sveučilišne igre koje se ove godine održavaju u Hrvatskoj, a to bi bila odlična promocija za naše Veleučilište koje bi predstavljali pred cijelom Europom-rekao je Nikola Karnas koji se natjecao u kategoriji do 81 kg i u međusobnim dvobojima zauzeo visoko 2. mjesto. Njegov brat Tomislav za brončanu se medalju izborio u kategoriji do 90 kg.